شربت اخلاط ثلاثه (مصفای خون)

موارد مصرف: 1) پاکسازی­کننده بدن از اخلاط محترقه و سوخته 2) به عنوان منضج اخلاط ثلاثه (بلغم، سودا و صفرا)، یک هفته قبل از انجام رفتارهای درمانی حجامت، فصد و زالو استفاده از آن توصیه شده، تا پس از استفاده از آن، از حجامت، فصد و زالو به عنوان مسهل استفاده شود. 3) کمک به متعادل ساختن حرارت کبد و کمک به بازسازی عملکرد طبیعی آن 4) کمک به برطرف شدن انواع مشکلات پوستی مانند انواع اگزما و خارش، جوش و لک، تیرگی پوست بدن و تیرگی اطراف چشم 5) کمک به درمان بیماری­هایی چون پمفیگوس، بهجت، پسوریازیس، آفت دهان، زردی، تلخی و دانه­دار شدن ته زبان، ریزش مو، واریس، گرفتگی عروق (خصوصاً عروق قلب)، هموروئید و... 6) کمک به برطرف شدن ریفلاکس و ترش کردن معده 7) کمک به برطرف شدن علظت خون و مشکلات ناشی از آن و متعادل ساختن هماتوکریت خون 8) کمک به برطرف شدن جوش و خارش پوست سر و ریزش مود ناشی از وجود اخلاط فاسد 9) کمک به تقویت سیستم ایمنی بدن و بالا بردن مقاومت بدن در برابر بیماری­ها 10) جایگزین بسیار مناسب برای جوشانده­های منضج اخلاط صفرا، سودا و بلغم بوده لذا الف) در درمان غلبه خلط صفرا به مدت 4روز و روزی 2مرتبه (یک ساعت بعد از صبحانه و 3 ساعت بعد از ناهار، مطابق دستور استفاده) مصرف شود. سپس شربت مسهل داده شود (طبق دستور). ب) در درمان غلبه خلط سودا به مدت 16-14 روز و روزی 2مرتبه (یک ساعت بعد از صبحانه و 3ساعت بعد از ناهار، مطابق دستور استفاده) مصرف شود. سپس مسهل داده شود. ج) در درمان غلبه خلط بلغم به مدت 12-9 روز  و روزی 2مرتبه (یک ساعت بعد از صبحانه و 3ساعت بعد از ناهار، مطابق دستور استفاده) مصرف شود. سپس شربت مسهل داده شود. در درمان غلبه خلط بلغم، شربت اخلاط ثلاثه را به جای آب با یکی از عرق­های زیره، اسطوخدوس، بهار نارنج، بیدمشک و یا عرق رازیانه رقیق نمایید.

دستور استفاده: 3 قاشق غذاخوری از شربت را با نصف لیوان آب جوشیده سرد شده ترکیب نموده، میل نمایید (ترجیحاً 3ساعت بعد از ناهار).

توجه: 1) استفاده از شربت اخلاط ثلاثه (مصفای خون) در افراد سنین بین 8تا 15سال نصف دستور استفاده و در افراد سنین بین 5تا 8سال یک سوم دستور استفاده می­باشد. استفاده از این شربت در افراد زیر 5سال ممنوع می­باشد. 2) استفاده از این شربت را حداقل 14روز ادامه دهید. 3) در صورت کثرت و شدت خلط فاسد 21 و یا تا 40روز استفاده از شربت را ادامه دهید.